O FUNDACJI
Aktualności

Magdalena Kołodziej z tytułem Orędownika Pacjenta

Data publikacji: 19 czerwca 2023

19 czerwca 2023 roku odbyła się uroczysta Gala wręczenia Nagród I Forum Ochrony Zdrowia. Podczas Gali wręczono cztery prestiżowe nagrody w kategoriach: Pionier Ochrony Zdrowia, Kobieta Medycyny, Młody Lider, Orędownik Pacjenta. 

Nagrody Forum Ochrony Zdrowia zostały wręczone osobom, które poprzez swoją działalność oraz zaangażowanie przyczyniają się do dokonania realnych zmian w systemie ochrony zdrowia. Przyznanie nagród ma na celu docenienie pracy tych osób, a także propagowanie działań na rzecz poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. 

  • Nagroda Pionier Ochrony Zdrowia: dr Andrzej Mądrala – Członek Rady Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.
  • Nagroda Kobiety Medycyny: Pani Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, Konsultantce Krajowej w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej 
  • Nagroda Młodego Lidera: Janusz Świeczkowski-Feiz – Przewodniczący Rady Kształcenia Młodych Kadr Medycznych
  • Nagroda Orędownika Pacjenta: Magdalena Kołodziej – Prezes Zarządu Fundacji My Pacjenci.

Uroczystą laudację na cześć laureatki nagrody Orędownika Pacjenta wygłosił ks. dr Arkadiusz Nowak – Przewodniczący Rady Organizacji Pacjentów.

„Osoba która uzyskała ten tytuł na pewno nie jest obojętna wobec losów pacjenta. Chce także wspierać i poprawiać system zdrowia. Osoba, która zostanie zaproszona na scenę łączy autorytet społeczny i specyficzne cechy lidera. Doskonale buduje kompetencje zdrowotne. Jest zaangażowana w pacjentocentryzm. Pacjent zawsze musi być w centrum, a na pewno nie w kolejce.” – powiedział ks. dr Arkadiusz Nowak – Przewodniczący Rady Organizacji Pacjentów, który wygłosił laudację do tej kategorii.

Nagrodę wręczyli pan Minister Adam Niedzielski oraz pan Wiceminister Piotr Bromber. 

„Dziękuję za tę nagrodę, wiele ona dla mnie znaczy. Staram się być orędowniczką pacjentocentryzmu. Kontynuuję ideę św. p. Ewy Borek, pierwszej promotorki pacjentocentryzmu w Polsce. Nagroda będzie mnie motywować do jeszcze bardziej intensywnej pracy”.  – mówiła Magdalena Kołodziej. „Traktuję tą nagrodę jako wyraz uznania ponad 10 lat działalności Fundacji, która stara się być animatorem dialogu w ochronie zdrowia, dostarczać merytorycznych argumentów i rekomendacji zmian systemowych, wynikających z realizowanych przez Fundację badań”.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI:

Przekaż nam 1,5% podatku...

2 edycja #odwołuje #nieblokuje...

Kontakt

Fundacja MY PACJENCI

e-mail: info@mypacjenci.org | tel.fax +48 22 615 57 10
KRS 0000420212 | NIP 9522119578 | REGON 146134960
Numer konta: 74 1030 0019 0109 8503 0005 2582
Dla mediów:Ewelina Nazarko - Ludwiczak
e-mail: ewelina.nazarko-ludwiczak@mypacjenci.org | tel.fax +48 22 691 950 427