MEDIA
My w mediach
11 stycznia 2019

System opieki zdrowotnej nie jest dla lekarzy, pielęgniarek, dyrektorów szpitali czy ministra zdrowia

Zakończył się dwuletni projekt dialogu społecznego „Razem dla zdrowia”. Fundacja My Pacjenci stworzyła 10 raportów na wybrane tematy dotyczące obszarów wymagających zmian w ochronie zdrowia. Z jakim zainteresowaniem spotkały się te raporty?

Stworzyliśmy imponujący i cenny materiał, który wskazuje jak powinien wyglądać pacjentocentryczny system i idąca za tym transformacja. Przykre jest to, że nie został on zauważony przez administrację publiczną. Szkoda jest tym większa, że środki unijne, z których został zrealizowany ten projekt, będą środkami niewykorzystanymi optymalnie tak długo, jak wyniki tych raportów nie zostaną wdrożone. Jedynie NFZ zainteresował się raportem dotyczącym systemu informacji w ochronie zdrowia i wykorzystał nasze inspiracje do zbudowania infolinii dla pacjentów.

http://www.medexpress.pl/system-opieki-zdrowotnej-nie-jest-dla-lekarzy-pielegniarek-dyrektorow-szpitali-czy-ministra-zdrowia/72658 

20 grudnia 2018

Projekt Razem dla Zdrowia pokazał, jak powinien wyglądać system pacjentocentryczny

11 warsztatów ogólnopolskich, 10 warsztatów regionalnych, 330 uczestników ze 100 organizacji, 10 badań ankietowych, 200 publikacji, 900 tys. odbiorców kampanii na Facebooku, 9 mln w sieci Google – to bilans trwającego ponad dwa lata projektu społecznego Razem dla Zdrowia. Celem było porozumienie i dialog pomiędzy grupami pacjentów, przedstawicieli zawodów medycznych i decydentów.

http://www.rynekaptek.pl/marketing-i-zarzadzanie/projekt-razem-dla-zdrowia-pokazal-jak-powinien-wygladac-system-pacjentocentryczny,29580.html

18 grudnia 2018

Raporty jak bomby. Podsumowano projekt Razem dla Zdrowia

W poniedziałek 17 grudnia w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbyła się konferencja podsumowująca.

11 warsztatów, 10 badań, 10 raportów – to tylko część dorobku projektu „Razem dla Zdrowia”, który przez kilka lat był realizowany przez Fundację My Pacjenci.

W ciągu ostatnich kilku lat w ramach projektu „Razem dla Zdrowia” odbywały się liczne dyskusje dotyczące wielu ważnych zagadnień i obszarów, m.in. praw pacjenta, opieki nad pacjentem onkologicznym, kolejek do świadczeń zdrowotnych czy szeroko rozumianego e-zdrowia.

https://gazetalekarska.pl/?p=45653

11 grudnia 2018

Eksperci i pacjenci apelują o zaniechanie prac nad projektem pilotażu sieci onkologicznej

My, niżej podpisani, apelujemy do Ministra Zdrowia o wstrzymanie prac nad projektem rozporządzenia w sprawie pilotażu sieci onkologicznej. Nieuwzględnienie w toku publicznych konsultacji zasadniczych uwag ekspertów medycznych, organizacji pacjentów, pracodawców oraz związków zawodowych sprawia, że wdrożenie rozwiązania w obecnej formie stanowi zagrożenie dla funkcjonowania i rozwoju systemu opieki onkologicznej w Polsce.

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Onkologia/Eksperci-i-pacjenci-apeluja-o-zaniechanie-prac-nad-projektem-pilotazu-sieci-onkologicznej,190205,1013.html

9 listopada 2018

Pacjenci chcą określenia, kto ponosi odpowiedzialność za kolejki do świadczeń

Pacjenci oczekują określenia, kto ponosi odpowiedzialność za wydłużające się kolejki do świadczeń i planu działań naprawczych. Chcą ponadto wskazania limitu czasu oczekiwania na świadczenia w systemie publicznym – przekonuje fundacja MY Pacjenci biorąc pod uwagę wyniki badania sondażowego w ramach projektu Razem dla Zdrowia.

http://www.politykazdrowotna.com/38675,pacjenci-chca-okreslenia-kto-ponosi-odpowiedzialnosc-za-kolejki-do-swiadczen

24 października 2018

My Pacjenci o projekcie utworzenia Agencji Badań Medycznych

Fundacja My Pacjenci zgłasza swoje uwagi do projektu ustawy o utworzeniu Agencji Badań Medycznych. Ewa Borek w liście skierowanym do Ministra Zdrowia zwraca uwagę m.in. na pominięcie kwestii badań dot. chorób rzadkich, mały nacisk na e-zdrowie oraz kwestie finansowania działalności prac Agencji.

http://www.politykazdrowotna.com/38075,my-pacjenci-o-projekcie-utworzenia-agencji-badan-medycznych

12 października 2018

Pacjenci, aby wziąć odpowiedzialność, potrzebują najpierw systemu wiedzy i wsparcia

Umawianie wizyt przez Internet, niskie zaufanie do sztucznej inteligencji, informacja i edukacja z pomocą komputera i smartfona oraz silne preferowanie lekarza jako udzielającego informacji oraz edukacji – to główne wyniki badania Fundacji My Pacjenci.

http://www.medexpress.pl/pacjenci-aby-wziac-odpowiedzialnosc-potrzebuja-najpierw-systemu-wiedzy-i-wsparcia/71908 

13 września 2018

Rejestry medyczne to rewolucja. W NIL padły ważne deklaracje

Zapowiada się rewolucyjna zmiana w zarządzaniu polską onkologią. NFZ planuje stworzyć i sfinansować system rejestrów medycznych, wykorzystywać analizę dużych zbiorów danych. Wszystko po to, żeby móc monitorować efektywność opieki oraz wydatkowania środków publicznych.

gazeta lekarska

24 sierpnia 2018

Cyfrowe oczekiwania polskich pacjentów

Pacjenci oczekują możliwości internetowego wyszukiwania świadczeniodawców, odbierania wyników badań, czy w końcu wglądu do dokumentacji medycznej.

https://businessinsider.com.pl/technologie/digital-poland/sluzba-zdrowia-a-transformacja-cyfrowa/2lckkgb

17 lipca 2018

Pacjenci wycofują walsartan z polskiego rynku

Pacjenci wycofują walsartan z polskiego rynku, nie mamy systemu działań kryzysowych w analogicznych sytuacjach.

http://www.rynekaptek.pl/wywiad/wycofywanie-walsartanu-afera-szczepionkowa-niczego-nas-nie-nauczyla,26983.html  

Kontakt

Fundacja MY PACJENCI

e-mail: info@mypacjenci.org | tel.fax +48 22 615 57 10
KRS 0000420212 | NIP 9522119578 | REGON 146134960
Numer konta: 74 1030 0019 0109 8503 0005 2582
Dla mediów:Ewelina Nazarko - Ludwiczak
e-mail: ewelina.nazarko-ludwiczak@mypacjenci.org | tel.fax +48 22 691 950 427