O FUNDACJI
Wesprzyj nas

1,5% podatku dla OPP


Czy chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz poprawy sytuacji pacjentów?

Chcesz mieć wpływ na sposób organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce?

Możesz to zrobić w prosty sposób. Wypełniając PIT wybierz Fundację My Pacjenci i przekaż 1,5% podatku na naszą działalność statutową

Fundacja MY Pacjenci to organizacja pożytku publicznego, wymieniona w Wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022 (KRS-0000420212).

 

Przystępny i wygodny w obsłudze system do elektronicznego wypełniania PIT znajduje się na naszej stronie internetowej w wersji do pobrania.

Pobierz program PitScan 2019

 

Pacjenci sami nie wiecie ile możecie!

 


Przekazanie 1,5% jest bardzo proste!

Aby przekazać 1,5% podatku dochodowego, należy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”. W rubryce „Numer KRS” należy wpisać 0000420212, a w rubryce „Wnioskowana kwota” należy podać kwotę stanowiącą 1,5% podatku i zaokrągloną do pełnych dziesiątek w dół.

Od 15 lutego 2019 roku osoby chcące przekazać 1,5% podatku dochodowego Fundacji MY Pacjenci mają ułatwione zadanie – wystarczy, że w serwisie podatki.gov.pl wybiorą Twój e-pit i po zalogowaniu się zgodnie z instrukcją wpiszą w odpowiednim polu formularza nr KRS Fundacji MY Pacjenci – 0000420212 oraz kwotę odpowiadającą 1,5% podatku dochodowego.

Twój e-PIT krok po kroku – zobacz jakie to proste.

 

Emeryci i renciści również mogą wesprzeć Fundację My Pacjenci, przekazując 1,5% podatku dochodowego.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, przeczytaj informację na portalu obywatel.gov.pl:
Przekaż 1% podatku (jako emeryt lub rencista) 
„Emeryci i renciści nie muszą składać zeznania podatkowego, jeśli chcą przekazać 1,5% swojego podatku. Wystarczy, że poinformują urząd o chęci przekazania 1,5% podatku OPP, czyli złożą PIT-OP.”

 

Zobacz, jak łatwo możesz pomóc  decyzja należy do Ciebie.

W 2022 r. dzięki środkom uzyskanym z 1% podatku oraz darowiznom mogliśmy podjąć szereg rzeczniczych i strażniczych działań na rzecz lepszego, pacjentocentrycznego systemu ochrony zdrowia. Serdecznie dziękujemy!