KERMIT to skrót od Kidney Disease Sweat Sensor Patch for Early Diagnosis and Remote MonIToring (łatka z czujnikiem potu na nerki do wczesnej diagnostyki i zdalnego monitorowania). Jest to flagowy projekt finansowany przez EIC Pathfinder Challenge: W kierunku kontinuum opieki zdrowotnej.
Celem KERMIT jest opracowanie skalowalnej platformy dla sensoryki opartej na pocie, która posłuży jako podstawa do dyskretnej diagnostyki chorób nerek w punktach opieki, którą można przenieść na inne choroby. Można tego dokonać poprzez integrację wielu czujników analitycznych z systemem zbierania potu oraz układem analizy i bezprzewodowej transmisji danych o niskim poborze mocy w prosty w użyciu jednorazowy plaster na skórę, który może być łatwo wysyłany przez lekarzy i stosowany przez pacjentów do badań przesiewowych zagrożonych populacji i zdalnego monitorowania chorób przewlekłych.
Najważniejszymi cechami KERMIT jest uproszczenie elektroniki pomocniczej do pojedynczego chipa oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów do druku, co ułatwia jego adaptację do taniej produkcji masowej. Łatwość dostępu w połączeniu z uproszczonymi protokołami użytkowania zorientowanymi na pacjenta ułatwi przejście od reaktywnego modelu testowania do prewencyjnego podejścia do monitorowania.